Ostatnie lata to ciągły postęp modelu konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, ciągle poszukują nowych produktów i chcą mieć więcej i więcej. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie ekskluzywnych artykułów to także, ale bierzemy pod uwagę oprócz nich środki czystości, jedzenie – słowem to, co jest nam nieodzowne do egzystencji. Dużo z nas pędzi nieustannie przez życie i w wyniku tego, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Dobrym wyjściem może być sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.
Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?
Sami znamy pewnie wiele wzorcowych jednostek, które na nic nie mają czasu. Zakupy załatwiają w supermarkecie co 14 dni, aby oszczędzić sobie bezustannego wybywania po kluczowe zapasy. W dzisiejszych dniach część sklepów poszła krok naprzód i świadczą takim osobom dostawę asortymentu pod drzwi.
Powyższa sfera dotyczy głównie osób zalatanych, tkwiących godzinami w gabinecie. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy należy zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni z ochotą czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep internetowy i masowo kupują souveniry dla rodziny i przyjaciół. Biorąc to pod uwagę – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – dosyć sporą.
Znamy już podstawowy cel stworzenia sklepu online, toteż w tej chwili powinniśmy namyślić się jak on ma wyglądać. Nie ma sensu próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma Wam zagwarantować konkretne zarobki, wówczas rozpoczynamy od tzw. analizy SWOT. Rozpatrzenie silnych i gorszych stron, perspektyw i pułapek to zupełna podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego nowego sklepu, jak również otoczenia konkurencyjnego. Powinniśmy sprawdzić jakie liczby generują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.
Następnym etapem jest ustalenie grupy docelowej. Nie ma tutaj reguły. Otwarty przez Ciebie sklep online może być dostosowany do Nabywcy niedzielnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii towarów, ale także dla przykładu przyciągać do siebie głównie Panie, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Uczciwie zbadajcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Jest taka możliwość, że trzeba będzie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.
Nie wolno zapominać, że otwarcie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:
- Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo musimy zarejestrować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
- Jeżeli Twoja firma już działa, musisz w zasadzie tylko zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.
Kolejna istotna rzecz to oferowane produkty. Kiedy już ustalimy czy będzie to coś wyspecjalizowanego, z mniej popularnej działki, czy też towary bardziej ogólne, produkowane na ogromną skalę, skupiamy się na właściwym wyborze dostawcy. Rzetelność, punktualność i wiarygodność, to musi być grupa cech, na którą wypada zwrócić uwagę. Jest oczywistym, że ważny dla nas będzie też stosunek jakości do ceny. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Dostawca już wybrany? W kolejnym kroku wypada zadbać o informacje dotyczące produktów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne
Zagłębiamy się właśnie w sferę promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji musimy poświęcić czas na zredagowanie oryginalnych opisów – łatwo do zapamiętania dla Odbiorców, ale oprócz tego – zoptymalizowane pod SEO, aby wyszukiwarka taka jak Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – nasza wyrocznia oceni Was negatywnie i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej lokaty w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.
Sprawy związane z produktami już za nami – przyszła kolej na udostępnienie konkretnych form płatności. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:
– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24
Niewątpliwie winniśmy także dać Nabywcom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.
Sklep internetowy – kwestie techniczne
Idea jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.
Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Niekiedy starczy choćby darmowe oprogramowanie, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.
Domena może być dawana wraz z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli tak nie będzie – to wtedy będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych.
W przypadku hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – mają one zdecydowanie za dużo ograniczeń, hamujących rozwój naszego projektu.
Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/
Artykuł Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić pochodzi z serwisu Katalog stron.